Zaloguj się

Dzień dobry, jaki jest koszt leasingu w Fleet Agency❓Jakie oprocentowanie❓Możemy zrobić 103%❓

< Blog

Dzień dobry, jaki jest koszt leasingu w Fleet Agency❓Jakie oprocentowanie❓Możemy zrobić 103%❓

Autor

Brak danych

Data

Kategoria

Leasing operacyjny

2

 min czytania

Takie pytania są normą i nawet niektórym będzie ciężko uwierzyć, że odbieram codziennie minimum jeden telefon i słyszę tak poruszaną kwestię. 

I teraz najważniejsze, bądź tutaj mądry i wymyśl coś ciekawego w ramach odpowiedzi i w taki sposób, aby zostało to w pełni zrozumiałe. 

Mimo, że leasing na rynku nie jest nowością i nie od dzisiaj jest on popularną formą. Osobiście pierwszy raz miałem z nim styczność w 2006 roku, kiedy mogłem zobaczyć na papierze rozpisany leasing Opla Vectra 1.9 CDTI 120 KM. Nie interesowało mnie to wtedy wcale, więc nie powiem Wam jak wyglądały warunki, ale zapewne najtaniej nie było. 

Tak więc finansowanie to nie należy do najmłodszych, ale wciąż wśród nas jest wielu przedsiębiorców, którzy dopiero się nimi stali i dowiedzieli się, że „warto wrzucić coś w koszty miesięczne firmy”. Najczęściej w takiej sytuacji każdy z nas, motoryzacyjny fan pomyśli, „co by tutaj wziąć… 🤔 Eureka, samochód❗️Nie dość, że oszczędzę to jeszcze będę miał nową furę❗️🤑😁”. Nie ma w tym nic złego i oczywiście każdy rozdysponuje swój portfel tak, jak uważa, ale nie mając wiedzy w tym temacie warto spytać kogoś, kto coś o tym wie i doradzić się w tej kwestii, słusznie. 

Tak więc jestem po tej drugiej stronie telefonu i odpowiadam… „wszystko zależne jest od trzech podstawowych elementów składających się na wycenę, która związana jest z oprocentowaniem finansowania, czyli: 

  1. Wysokość opłaty wstępnej
  2. Okres finansowania
  3. Wartość wykupu”

Dodatkowo może jeszcze dochodzić temat ubezpieczenia, które mogłoby być dodane do oferty leasingu i często powoduje obniżenie oprocentowania –> nie dużo, ale zawsze warto to zweryfikować, jednak najczęściej lepiej wybrać ubezpieczenie poza finansowaniem kalkulując je na korzystniejszym poziomie.

Tak więc odpowiedź jest potwierdzająca, ponieważ jest szansa na parametry 103%, ale... Otóż, inne będzie oprocentowanie leasingu przy np. wpłacie 45%, 3 latach i 1% wykupu a inaczej będzie przy 0% wpłacie wstępnej, 5 latach i 40% wykupie. Można więc rzec, że im wyższa wpłata początkowa, krótszy okres (patrząc od 3 lat w górę, ponieważ zgodnie z przepisami po 2 latach minimalny wykup wynosi 19% zgodnie), niższy wykup tym korzystniejsze oprocentowanie i odwrotnie, tj. im niższa wpłata, dłuższy okres, wyższy wykup tym oprocentowanie finansowania będzie wyższe. 

Będąc przy tym nieszczęsnym oprocentowaniu, które dość często jest poruszane, a mnie wewnętrznie rozwala, udostępniam jeszcze raz post, w którym opisuję pewną sytuację, która przybliży dlaczego moja krew zaczyna się gotować po usłyszeniu słowa „oprocentowanie” –> https://www.facebook.com/106450328072528/posts/185463690171191/

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem tę sprawę. Teraz, gdy usłyszę takie pytanie będę mógł odsyłać do tego tekstu. 

Pozdrówki❗️💪