Zaloguj się

Leasing z wysokim wykupem - czy warto?

< Blog

Leasing z wysokim wykupem - czy warto?

Autor

Michal Macuk

Data

Kategoria

Leasing operacyjny

2

 min czytania

Leasing z wysokim wykupem to jedna z popularnych form finansowania dla firm. Dzięki leasingowi firmy mogą pozyskać różne sprzęty potrzebne do działalności. Najczęściej leasingowane są pojazdy, ponieważ to one stanowią w wielu firmach podstawowe narzędzie pracy. Ta forma leasingu może być kusząca, ale czy naprawdę warto się na nią zdecydować?

Leasing z wysokim wykupem charakteryzuje się niskimi miesięcznymi ratami leasingowymi oraz wysoką wartością wykupu.

Leasing z wysokim wykupem - dla kogo?

Z opcji leasingu z wysoką wartością wykupu najchętniej korzystają przedsiębiorcy. To właśnie dla nich ta forma finansowania jest bardziej opłacalna, zwłaszcza w momencie, gdy chcą sprzedać pojazd. Samochód w przypadku przejścia na własność firmy, staje się jej środkiem trwałym. Kiedy następuje jego sprzedaż, uzyskana kwota wliczana jest do przychodów firmy i wymaga się opłacenia podatku dochodowego. Dodatkowo taka transakcja obciążona jest podatkiem VAT.

Leasing z wysokim wykupem – kiedy warto?

  • Gdy firma chce uzyskać jak najniższe koszty
  • Gdy firma nie zamierza wykupić pojazdu
  • Gdy firma chce wykupić pojazd, ale natychmiast go sprzedać

Leasing z wysokim wykupem

Podczas trwania umowy leasingowej z wysokim wykupem spłata rat leasingowych polega głównie na opłacaniu kwot wynikających ze spadku wartości leasingowego przedmiotu. Z kolei wartość wykupu odnosi się do wartości przedmiotu po paru latach jego użytkowania.

Zalety leasingu z wysokim wykupem:

  • Niskie raty
  • Atrakcyjne warunki
  • Większa mobilność

Wady leasingu z wysokim wykupem:

  • Wysokie koszty na koniec umowy
  • Całkowite koszty leasingu są wyższe
  • Ryzyko związane z utratą wartości przedmiotu

Czy warto zdecydować się na leasing z wysokim wykupem?

Decyzja o wyborze leasingu z wysokim wykupem powinna być dobrze przemyślana i zależy od indywidualnych potrzeb oraz sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Dla niektórych firm może to być atrakcyjna opcja, umożliwiająca korzystanie z niezbędnych aktywów przy niskich miesięcznych kosztach. Należy również wziąć pod uwagę ryzyko związane z wysoką kwotą wykupu i upewnić się, że firma będzie w stanie ją pokryć lub znaleźć alternatywne rozwiązania finansowe.

Warto skonsultować się z ekspertem finansowym lub doradcą leasingowym, aby uzyskać pełną analizę kosztów i korzyści oraz dopasować opcję leasingową do konkretnych potrzeb i celów przedsiębiorstwa. Kluczowe jest podjęcie świadomej decyzji, która będzie służyć długoterminowemu rozwojowi firmy.

Zapraszamy do kontaktu - nasi specjaliści pomogą w wyborze pojazdu i finansowania dopasowanego do Państwa potrzeb.

Szybki kontakt: 
tel: 577 701 301
mail: kontakt@fleetagency.pl