577 701 301 Zaloguj się

Mercedes

Kilka informacji o marce

Mercedes

Mercedes

Nie wyobrażamy sobie historii motoryzacji bez Mercedesa. Marka ta obecnie jest częścią koncernu Daimler AG, którego korzenie sięgają lat 80. XIX wieku. Firma powstała z połączenia dwóch osobnych przedsiębiorstw - Benz&Co Karla Benza oraz Daimler-Motoren-Gesellschaft, należącej do Gottlieba Daimlera. Przedsiębiorstwa połączyły swoje siły w 1929 roku. Pierwszy pojazd Mercedes-Benz natomiast pojawił się w 1901. Główna siedziba marki znajduje się obecnie w Stuttgarcie.

Mercedes
Mercedes
Mercedes

 / 

Samochody Mercedes w Fleet Agency

Mercedes, mimo tego, iż jest to marka skierowana do bardziej zamożnych kierowców, cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. W 2020 roku Polacy zarejestrowali niespełna 30 tysięcy Mercedesów, co czyni z tej marki dziesiątą pod tym względem w kraju. Od lat jesteśmy zafascynowani możliwościami aut ze Stuttgartu. Rocznie koncern sprzedaje na świecie ponad 2 miliony samochodów i jest liderem pod tym względem w klasie premium. Wśród najpopularniejszych modeli Mercedesów warto wymienić klasę A, C, E oraz S. 

Ogromną zaletą Mercedesów jest ich jakość wykonania i bezpieczeństwo. To już nie tylko legendarne skojarzenie, ale fakty poparte testami milionów kierowców, którzy wracają do aut marki. Domeną Mercedesa jest klasa średnio-wyższa, w której nie ma mowy o kompromisach czy bylejakości, zwłaszcza jeśli mowa o systemach bezpieczeństwa czy komforcie jazdy. Ponadto samochody marki są stworzone z myślą o wieloletnim, satysfakcjonującym użytkowaniu i faktycznie nadal mamy do czynienia na drogach z kilkunastoletnimi, sprawnymi Mercedesami. 

Mercedes, jako jeden z pierwszych producentów samochodów w Europie, od zawsze stawiał na innowacyjność rozwiązań technologicznych i designerskich. To dlatego mówimy o jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, z której inspiracje czerpie cały motoryzacyjny świat. Styl Mercedesów jest jednak niepodrabialny, bez względu na to, czy sięgamy po crossovery, coupe, SUV-y, sedany czy hatchbacki. 

Mercedes na każdą kieszeń?

Sprawdź możliwości w Fleet Agency

Chcesz posmakować prestiżu i wygody, jaka wiąże się z posiadaniem Mercedesa? Zgłoś się do Fleet Agency. Wesprzemy Cię w trakcie poszukiwania idealnego auta oraz w czasie formalności związanych z leasingiem lub wynajmem długo-/krótkoterminowym. W naszej ofercie znajdziesz tylko nowe (maksymalnie 3-letnie), w pełni sprawne pojazdy, dzięki czemu masz pewność, że inwestujesz swoje pieniądze w samochód, który jest tego wart. 

Oferty tej marki