Zaloguj się

Odpowiadamy
na pytania - FAQ

Leasing operacyjny

Jaką opłatę wstępną należy uiścić?

To sprawa bardzo indywidualna i zależna od potrzeb Klienta. Przedsiębiorcy, którzy szukają kosztów będą decydować się na wyższą opłatę wstępną. Opłata ta ma sens również przy wynajmie długoterminowym, jeżeli szukamy kosztów jednorazowo. Natomiast Ci, którzy wolą inwestować swój kapitał zdecydują się na niższą opłatę wstępną. Trzeba jednak pamietać, że im wyższa OW tym tańsze finansowanie, dotyczy to głownie leasingu.

Jaki jest minimalny a jaki maksymalny okres leasingu – od czego to zależy?

Okres finansowania zależy od wieku auta. Można przyjąć średnio, że wiek auta plus okres finansowania nie powinien przekraczać 10 lat. Oczywiście są od tego odstępstwa i zawsze warto zapytać o konkretny pojazd nawet jeżeli suma wychodzi nam np. 12 lat. Minimalny okres finansowania to 2 lata wynika to wprost z ustawy. W takim przypadku minimalny wykup przy aucie osobowym to 19%, co wynika ze stawki amortyzacji dla tych aut.

Od czego zależy koszt leasingu?

Koszt leasingu zależny jest od opłaty wstępnej okresu finansowania oraz wykupu. Im wyższy wykup i dłuższy okres finansowania, tym ryzyko banku jest większe, co automatycznie powoduje, że oferta będzie droższa. W przypadku opłaty wstępnej jest odwrotnie im wyższa opłata, tym niższy koszt leasingu.

Wykup – co to takiego?

Wykup to nic innego jak wartość, za którą po skończeniu finansowania odkupujemy samochód od finansującego, który jest właścicielem przedmiotu przez cały okres finansowania. Standardem dotychczas był wykup na poziomie 1%. Zmiany ustawodawcy spowodowały, że coraz więcej osób decyduje się na wyższe wykupy przez co obniżają ratę oraz pozwalają zwiększyć optymalizację podatkową. Należy jednak pamiętać, że zwiększenie wykupu zwiększy koszt finansowania. Dodatkowo finansujący posiadają maksymalne limity wykupu przy konkretnych okresach. Można przyjąć, że po okresie 5 lat przy nowym aucie wykup może wynosić nawet 35-40%.

Leasing dla nowej firmy – co i jak ?

Przy nowej firmie jest opcja wzięcia leasingu nawet od 1 dnia działaności, wszystko zależy od przedmiotu, opłaty wstępnej oraz tego czym zajmował się klient przed rozpoczęciem działalności. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z nami a z pewnością dobierzemy dogodne rozwiazanie.

Ogólne

Czy warto kupić auto u brokera? Czym różni się Fleet Agency od innych?

Nasze działania można określić jako doradztwo w zakupie pojazdu. Zajmujemy się całym procesem od początku. Pomagamy w skonfigurowaniu auta, znalezieniu salonu/dilera, który przedstawi najniższą cenę. Wszystkie sprzedawane za naszym pośrednictwem auta sprzedawane są przez oficjalnych dilerów danej marki, posiadają fabryczną gwarancję oraz pochodzą z polskiej dystrybucji. Przygotowujemy również najatrakcyjniejsze warunki finansowania. Współpracujemy z bardzo szeroką paletą firm leasingowych. Wybieramy te, które w danym momencie oferują najniższe oprocentowanie oraz wysoką jakość obsługi. Bardzo często przebijamy fabryczne oferty finansowania oferowane przez salony samochodowe. Mają również miejsce sytuacje, kiedy to oferta salonu jest najlepsza, wtedy taką też ofertę zarekomendujemy.

Wynajem długoterminowy czy leasing?

To zależy od wielu czynników. Auta oferowane przez Fleet Agency z reguły kupowane są paczkami na specjalnych warunkach, dlatego nasza oferta wynajmu długoterminowego jest bardzo korzystna. Jeżeli jednak szukasz konkretnego auta z wybranym przez siebie wyposażeniem w większości przypadków to jednak leasing operacyjny będzie korzystniejszy, natomiast to najlepiej sprawdzić na konkretnym przykładzie kontaktując się z nami.

Jak przebiega proces leasingu auta w Fleet Agency?

1.Wybór auta przez klienta (tutaj odbywa się cała magia :) Możemy zaproponować pojazdy dostępne na placu u dilera lub pod konkretne zamówienie. Znajdziemy najkorzystniejsze warunki rabatowe i pomożemy w wyborze najlepszej konfiguracji) 2.Przedstawienie oferty finansowania przez Fleet Agency (ponownie przeszukujemy rynku pod względem najkorzystniejszych ofert. Sprawdzamy co w przypadku danego klienta jest najważniejsze i dopasowujemy ofertę do potrzeb) 3.Decyzja i podpisanie umowy (proces odbywa się zdalnie lub w oddziałach danej firmy leasingowej w całej Polsce) 4.Rejestracja pojazdu 5.Odbiór pojazdu w salonie lub transport do klienta

Mój pierwszy leasing na samochód – od czego zacząć?

Tutaj musimy wyróżnić dwie sytuacje, w której dokonujemy zakupu auta nowego i używanego. Przy aucie nowym najlepiej od razu skontaktować się z nami i przesłać wybraną specyfikację przygotowaną na stronie producenta. Oczywiście w tym procesie również możemy pomóc, jednak zachęcamy, aby spróbować dokonać pierwszej konfiguracji samemu. Dlaczego? Nikt nie wie lepiej od Ciebie jakim autem chcesz jeździć. Możemy później pomóc Ci w doborze pakietów wyposażenia lub doradzić co w aucie powinno być a co nie. Ostatecznie jednak warto "przeklikać" konfigurator, aby wiedzieć jakie są opcje. W przypadku auta używanego, jeżeli nie mamy jeszcze znalezionego samochodu należy samemu poszukać wymarzonego pojazdu. Zarówno na otomoto czy olx możemy znaleźć sporo ciekawych propozycji należy jednak pamiętać, że auto musi być sprzedawane na fakturę VAT, aby móc sfinansować je za pomocą leasingu operacyjnego. Na auta sprzedawane na fakturę VAT możemy zaproponować np. leasing finansowy. Jeżeli znajdziesz auto skontaktuj się z nami. My poprowadzimy cały proces i skontaktujemy się ze sprzedającym w celu przygotowania wszystkich formalności.